Masz masę ciekawych pomysłów na memy, ale nie wiesz, jak zrobić z tego demotywator? Spokojna głowa, spieszymy z pomocą.

Nie musisz obsługiwać żadnych programów graficznych, żeby stworzyć demotywator według swoich upodobań. Redmik oferuje generator demotów, za pomocą którego w bardzo prosty sposób będziesz w stanie stworzyć zabawny mem. Zastanawiasz się jak to zrobić? Najważniejszym narzędziem jest pomysł. Zastanów się dobrze, zanim dodasz swój projekt. Jeżeli naszła Cię płodna wizja, kiedy nie jesteś przy komputerze – spokojnie, nasza strona działa także na urządzeniach mobilnych.

Czym jest w ogóle demotywator?

Zapewne większość z Was wie, co to jest, jednak skąd się wzięły? Demotywator jest – można powiedzieć – podkategorią memu. Nazwa nawiązuje do motywacji i jest jej negacją. Jego standardowa forma to czarna ramka, w której mieści się spory obrazek, jego tytuł i opis. Demotywatory nierzadko w sposób groteskowy opisują otaczającą nas rzeczywistość. Jest to związane z ich ironiczną i cyniczną naturą.

Zaczęło się to około 20 lat temu w USA. Różne firmy, zazwyczaj korporacje, próbowały zmotywować swoich pracowników rozwieszając w siedzibach firmy obrazki z motywującymi podpisami. Słynne cytaty, sentencje – i jak można się było domyślić – dość średnio to wyszło. Mimo wszystko, kadra szefowska danych korporacji wierzyła w zbawienne działanie motywatorów, jednak efektywność pracy nie rosła. Zwiększyła się jednak ironia pracowników, którzy nie mogąc dłużej znieść tych bredni, zaczęli tworzyć ich parodie.

Pierwotnie demotywator był przeznaczony do węższego grona odbiorców, głównie pracowników danej firmy, później zaczęto robić demoty na temat miłości, przyjaźni…w zasadzie to wszystkiego. Prawdziwy biznes na demotywatorach zrobiła amerykańska firma Despair (ang. rozpacz), która od 20 lat sprzedaje gadżety z demotywatorami. Nawet dzisiaj można zamówić kalendarz demotywujący tejże firmy. W tym samym czasie na niezwykłej popularności zyskał internet, a więc i owe memy musiały się w nim znaleźć.

Jak stworzyć demotywator na redmik.pl?

Żeby stworzyć demotywator na stronie Redmik, musisz być zalogowanym użytkownikiem. Jeżeli jesteś nim, kliknij w zakładkę „dodaj” oznaczoną ikoną „+”, zaraz obok zakładki wyszukiwania. Kiedy otworzy się podstrona, czeka na Ciebie kilka opcji. Możesz dodać nie tylko gotowy obrazek, ale też filmik z YouTube albo tekst. Ostatnią z zakładek jest generator demotywatorów. Jedyne, czego potrzebujesz do stworzenia swojego demotywatora to zdjęcie/grafika i pomysł na podpis, choć niektóre obrazy i tak wyrażają więcej niż tysiąc słów, dlatego w takich przypadkach opis i tytuł nie są warunkami koniecznymi. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

Krok 1: Dodaj obrazek ze swojego dysku lub wklej link do filmiku na YouTube. Poniżej znajduje się podgląd demotywatora, który tworzysz. Każdą zmianę, czy to dodanie tytułu, czy opisu, czy zmiana tła – będziesz widzieć na bieżąco.

Krok 2: Nadaj tytuł – tj. ten większy napis pod demotywatorem. Pamiętaj, że powinien przykuwać uwagę!

Krok 3: Dodaj podpis – ten mniejszy napis, który rozwinie Twoją myśl z tytułu.

Krok 4: Podaj źródło obrazka, to ważne! Najlepiej w postaci linku, skąd dany obrazek pochodzi.

Krok 5: Zaznacz, czy zamieszczany przez Ciebie mem jest przeznaczony tylko dla dorosłych, a następnie wybierz kategorię, to ułatwi użytkownikom przeglądanie tych obrazków, które chcą oglądać. Możesz wybierać spośród wielu, m. in. miłość, ciąża, praca, o życiu, o kacu, dla dorosłych i wiele, wiele innych.

Krok 6: To już kwestie czysto kosmetyczne. Możesz wybrać kolor tła do swojego demotywatora – nie musi być czarne! Pamiętaj, żeby nie wybrać zbyt jasnego tła, ponieważ tytuł ma biały kolor. Jeżeli chcesz, możesz także zmienić kolor podpisu pod obrazkiem.

Krok 7: Gotowe! Kliknij przycisk „Dodaj”. Twoje dzieło zostanie dodane do poczekalni, gdzie stanie w szranki z innymi demotywatorami, żeby znaleźć się na stronie głównej i dołączyć do grona najlepszych!