w

Dobra, czy zła mamuśka, czyli najśmieszniejsze memy o teściowych

Memy o teściowych są znane chyba każdemu z nas. Tego rodzaju śmieszne obrazki tworzone są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, nie tylko tych, którzy są już w związkach małżeńskich, ale również przez osoby, które dopiero są na etapie związku, ale już miały okazję poznać swoją przyszłą teściową. Dlaczego memy o teściowych są tak popularne? Zachowanie teściowych, a także ich przyzwyczajenia i powiedzonka to niezwykle częsty temat do żartów zarówno na memach, jak i w życiu poza siecią internetową. Memy te popularne są na stronach służących do wstawiania stworzonych przez nas śmiesznych obrazków, ale także na platformach społecznościowych, czy internetowych grupach dyskusyjnych i forach. Jednak nie zawsze takie memy bawią, dla innych stanowią one codzienność i poprzez ich udostępnianie mogą uzewnętrznić swoją irytację, a innym dać powód do pełnego współczucia uśmiechu pod nosem. Warto pamiętać o tym, że większość osób traktuje memy z przymrużeniem oka i dystansem, co przy tematach takich, jak memy o teściowej jest kluczowe.

Memy o koszmarnych teściowych

Niezwykle popularnym odłamem memów o teściowych są te, które wyśmiewają koszmarne zachowania teściowych. Uszczypliwe teksty, komentowanie naszego życia, pytania o pracę, zarobki i dzieci, a także wszechobecne wtrącanie się w małżeńskie decyzje. Brzmi strasznie, prawda? Dla wielu osób to codzienność i chcąc rozładować one złość, a także atmosferę podczas wizyt swoich teściowych często wylewają one frustrację w sieci. Nikt nie odważyłby się napisać publicznie “moja teściowa to wiedźma, zabierzcie ją stąd!”, jednak memy mogą pomóc nam w uwidocznieniu naszych myśli na portalach, które są do tego przeznaczone, niekoniecznie tam, gdzie obserwują nas akurat osoby z naszego otoczenia. Czemu te memy są tak popularne? Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że kiedy udostępniamy mem o koszmarnej teściowej, zazwyczaj otwiera to dyskusję z innymi internautami, którzy miewają podobne odczucia i problemy, a to daje nam znać, że ktoś nas rozumie. Często memy o koszmarnych teściowych, mimo początkowej irytacji, w efekcie przynoszą nam sporą dawkę śmiechu, a przecież właśnie o to chodzi w memach.

Nie taka teściowa straszna, jak ją malują

Jednak nie wszystkie teściowe można określić mianem koszmarnych, istnieje również wiele takich, które są uwielbiane przez żony i mężów i o nich również tworzy się memy. Memy o kochanych teściowych wyglądają nieco inaczej niż te, które opisują niepożądane zachowania, ponieważ nie ma w nich ironicznych żarcików, czy czarnego humoru, są one za to okraszone sympatycznymi, zabawnymi anegdotami, czy zwrotami, które mają wyrażać wdzięczność za to, że teściowa jest wspaniała, czy jest dla nas prawie, jak nasza własna matka. Takie memy co prawda są mniej popularne niż te, które ukazują żarty o wrednych teściowych, jednak również można spotkać je w sieci.

Kto udostępnia memy o teściowych?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy memy o teściowych częściej udostępniają kobiety, czy może są one domeną mężczyzn. Okazuje się, że nie ma reguły. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni tworzą i udostępniają na portalach memy o teściowych, które mają pokazać, jakie zachowania najczęściej dotyczą matek ich partnerów. Również podczas udostępniania żadna z płci nie ma przewagi, zarówno panie, jak i panowie dzielą się swoim losem, a także stosunkiem do swojej teściowej z innymi użytkownikami internetu. Memy te często udostępniają osoby w związkach, które miały już okazję lepiej poznać rodziców swojej drugiej połówki, jednak znacznie częściej rozpowszechniane są przez osoby w związkach małżeńskich, które swoją teściową zdążyły poznać od podszewki. Niezależnie od tego, czy nasza teściowa to anioł, czy w towarzystwie śmiejemy się z tego, że brakuje jej wyłącznie miotły, na której mogłaby odlecieć, udostępniając memy o teściowych, zastanówmy się, czy na pewno chcemy, aby obiekt naszych żartów widział to, co udostępniamy w sieci i mądrze wybierajmy portale, na których podzielimy się memami o teściowych.

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Jak wygląda typowa polska rodzina, czyli najlepsze memy o rodzinach

Czym jest czarny humor?