w

Jak wygląda typowa polska rodzina, czyli najlepsze memy o rodzinach

Memy to jeden z najpopularniejszych środków przekazu, jakie istnieją w sieci internetowej. Tego rodzaju obrazki zazwyczaj kojarzone są ze śmiesznymi treściami, ale mogą przekazywać również satyrę, czy wiadomości. Twórcy memów poruszają w nich tematy, które często są bliskie szerszej grupie odbiorców. Jednym z niezwykle popularnych tematów tego typu twórczości internetowej jest typowa polska rodzina.

Każdy z nas zna memy o typowej polskiej rodzinie, czyli Januszu i Grażynie, a także “Pioterze”, bo właśnie takie imiona przyjęły się w sieci, jako te, które przedstawiają członków typowej rodziny z Polski. Memy o rodzinach przedstawiają najpopularniejsze, najbardziej zwariowane i najczęściej spotykane w polskich domach teksty i sytuacje. Nie raz internauci zostawiali pod takimi memami kilkadziesiąt komentarzy mówiących o tym, że ich rodzice również powielali teksty lub zachowania przedstawione na internetowym tworze. Memy o rodzinach rozbawiają do łez zarówno dorosłych już ludzi, jak i młodzież, czy dzieci.

Dlaczego memy o typowej polskiej rodzinie są tak popularne?

Wielu internautów może zastanawiać się, skąd taka popularność memów o typowej polskiej rodzinie. Są one nie tylko chętnie tworzone i oglądane, ale również udostępniane dalej. Zarówno na portalach z memami, jak i na portalach społecznościowych, forach, czy internetowych grupach dyskusyjnych można zobaczyć ogromną ilość memów o polskich rodzinach, a także komentarzy typu “zupełnie jak u mnie w domu”, “też pamiętam takie teksty!”, czy “mój ojciec również tak mawiał”. Często komentarze te nacechowane są nostalgią, a także nutą ironii, czy śmiechu. Nic dziwnego, że memy te są podawane dalej, skoro tyle osób może się z nimi identyfikować. Memów o typowej polskiej rodzinie jest tak dużo, że z pewnością każdy z nas znajdzie wśród nich taki, który będzie kojarzył mu się z zachowaniami, jakie może zaobserwować w swojej własnej rodzinie.

Memy o polskiej rodzinie – kim są ich twórcy?

Zastanawiając się, kto tworzy memy o polskiej rodzinie, nie będziemy musieli szukać zbyt daleko, ponieważ praktycznie każdy z nas mógłby stworzyć mem, który zaliczyć można do kategorii memy o typowej, polskiej rodzinie. Każdy z nas z pewnością ma w swojej rodzinie kogoś, kto powiela stereotypy, które możemy widywać na licznych memach o polskich rodzinach, które znajdują się w sieci. Każdy z nas może wykorzystać takie zachowania, czy rodzinne powiedzonka, aby zrobić swój własny internetowy mem. Babcia, która z troską w głosie mówi: “weź sobie chleba, bez chleba się nie najesz”, ojciec mówiący “słuchaj młody, masz bojowe zadanie”, czy mama mrucząca pod nosem “tylko komputer i komputer, do nauki byś się wziął”, właśnie to wszystko i o wiele więcej może stać się tematem memów o polskiej rodzinie. Większość tego rodzaju tekstów i zachowań ma miejsce w naprawdę wielu domach i dlatego memy te budzą takie rozbawienie.

O czym pamiętać tworząc i udostępniając memy o typowej polskiej rodzinie?

Jeżeli mamy w planach stworzenie własnego mema o typowej polskiej rodzinie, to musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest to, aby upewnić się, że podobny mem nie powstał już wcześniej. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać tekst, którego planujemy użyć do stworzenia mema w wyszukiwarce internetowej, z pewnością, jeżeli został on użyty w innych memach, to będziemy mogli łatwo odnaleźć je w sieci. Drugim krokiem jest wybranie zdjęć do naszego mema, pamiętajmy, że nie powinniśmy wybierać takich, które będą godzić w czyjąś godność. Warto wybrać zdjęcia, które nie będą przedstawiały konkretnych osób. Popularnym trendem wśród twórców internetowych memów o typowej polskiej rodzinie jest wybieranie zdjęć małp-nosaczy, a także mniejszych małpek i to właśnie ten gatunek zwierząt wielu osobom podsuwa wyobraźnia, kiedy tylko pomyślą o memach dotyczących polskich rodzin. Pamiętajmy, że tekst na memach powinien być krótki, aby zapadał w pamięć. Tego rodzaju twory każdy z nas może udostępnić na swoim profilu w mediach społecznościowych, na portalach stworzonych do publikacji memów, a także na portalach dyskusyjnych.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Śmieszne obrazki o pracy, czyli co nas śmieszy w pracy?

Dobra, czy zła mamuśka, czyli najśmieszniejsze memy o teściowych