w

Co śmieszy Polaków, czyli które memy są najpopularniejsze?

Mówi się, że każdy człowiek ma inne poczucie humoru i każdego śmieszy zupełnie co innego. Z pewnością w wielu przypadkach to prawda, jednak patrząc na to stwierdzenie pod kątem memów i tego, jak popularne stają się niektóre z nich można mieć na ten temat odmienną opinię. Oczywiście nie ma czegoś takiego, jak uniwersalny mem, który rozśmieszy wszystkich, jednak wiele memów tematycznych śmieszy ogromną ilość osób w różnym wieku. Jakie memy są najpopularniejsze?

Memy polityczne

Jednym z najpopularniejszych i najchętniej rozpowszechnianych tematów memów jest polityka. Memy o tematyce politycznej śmieszą Polaków, niezależnie od ich poglądów. Dlaczego tak się dzieje? Często to właśnie memy i krótkie, ironiczne lub zabawne slogany na nich widniejące dla wielu osób stanowią możliwość wyrażenia swojej opinii na temat samej polityki, jak i poszczególnych jej reprezentantów w krótki i zwięzły sposób. W ten sposób również wyśmiewane są kontrowersyjne i często oburzające działania reprezentantów rządu, a jak wiadomo, najlepszym sposobem na pokonanie złości jest uśmiech, to właśnie dlatego memy polityczne cieszą się tak dużą popularnością.

Memy o relacjach damsko-męskich

Memy o relacjach damsko-męskich również są niezwykle popularne zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Każdy z nas w swoim życiu miewa drobne miłostki lub poważne, wieloletnie związki. Również randki, a także internetowy flirt skłaniają nas do kontaktu z płcią przeciwną. Często dla mężczyzn zachowania kobiet są nielogiczne, śmieszne lub zaskakujące. Podobnie jest w przypadku kobiet, one również nie rozumieją różnych męskich zachowań, a wiele z nich wywołuje u pań salwy śmiechu. To właśnie dlatego powstają setki memów na temat relacji damsko-męskich, z których część na stałe wpisała się w pamięć internautów. Memy o kobiecej zazdrości, czy o męskim wyolbrzymianiu zwykłego stanu gorączkowego śmieszą zarówno panie, jak i panów. Kto tworzy tego rodzaju memy? Praktycznie każdy, kto w ten sposób chce rozbawić innych internautów, a przy okazji pochwalić się zabawnym doświadczeniem ze swojego życia. Wielu internautów przyznaje, że memy o relacjach damsko-męskich bawią ich, bo sami doświadczyli zachowań na nich przedstawionych.

Memy dotyczące zachowań społecznych

Kolejnym rodzajem memów są te, które mówią o codziennych zachowaniach i funkcjonowaniu naszego społeczeństwa. Są one szczególnie zabawne, ponieważ mogą dotyczyć każdego z nas. Memy dotyczące zachowań społecznych w zabawny sposób wyśmiewają zachowania, które dotykają nas na co dzień i często wprawiają w irytację. Tego rodzaju twory opowiadają zarówno o zachowaniach dzieci, czy młodzieży, a także dorosłych i seniorów. Memy o jadących tramwajem nie wiadomo gdzie tłumach starszych pań w tramwaju, które każdy z nas ma okazję spotkać w drodze do pracy, memy o kupujących wybierających szynkę życia, memy o wegetarianach, o mięsożercach, o blondynkach, o kierowcach i wiele, wiele innych są udostępniane przy pomocy portali społecznościowych, a także na stronach, które skupiają na sobie najśmieszniejsze twory. Memy dotyczące życia codziennego często pomagają nam spojrzeć z uśmiechem i przymrużeniem oka na zachowania innych osób, które na co dzień mogą wydawać się nam nieco irytujące.

Memy dotyczące pracy

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się również memy dotyczące rynku pracy, które udostępniają zarówno osoby, które dopiero poszukują swojej nowej ścieżki zawodowej i odbywają spotkania rekrutacyjne, jak i te, które mają swoją stałą posadę. Często ludzie są nieusatysfakcjonowani tym, jak są traktowani w swojej firmie lub podczas rozmów kwalifikacyjnych i wyrażają to przy pomocy prześmiewczych memów. Memy o tematyce zawodowej często mówią o specyficznych, a także nawet dość dziwnych pytaniach podczas rozmowy rekrutacyjnej, niskich płacach, zatajaniu zarobków przez osoby rekrutujące, czy wyzyskiwaniu przez pracodawcę. Również popularne teksty stosowane przez pracodawców takie jak “mam już 10 osób na twoje miejsce” stały się przedmiotem niezwykle popularnych memów.

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Memy o polityce – popularne nie tylko przed wyborami

Śmieszne obrazki o pracy, czyli co nas śmieszy w pracy?