w

Śmieszne obrazki o pracy, czyli co nas śmieszy w pracy?

Każdy człowiek, który wkracza w dorosłość, po ukończeniu szkoły poszukuje pracy, która pomoże mu się utrzymać i zapewnić dostatni byt. Wiele z nich nie mając doświadczenia i umiejętności potrzebnych na rynku pracy zaczyna od firm, które budzą uśmiech u starych wyjadaczy. Jeszcze inni mają swoje wymarzone posady, ale atmosfera w pracy odbiega od idealnej. No i ostatnia grupa to oczywiście ludzie, którzy na co dzień obcują z klientami, którzy przysparzają im wielu powodów do żartu lub wręcz przeciwnie, doprowadzają ich do białej gorączki. Niezależnie od tego, jaką pracę posiadamy, z pewnością nie raz widzieliśmy w sieci śmieszne obrazki o pracy, które pasują do nas. Co nas śmieszy w pracy? Najczęściej obiektem żartów pada podejście przełożonych, klientów, a także sam stosunek do wykonywanej przez nas pracy. Często bywa tak, że jeżeli coś nie pasuje nam na naszym stanowisku lub w naszej firmie, to najlepiej idzie nam odcięcie się od negatywnych emocji za pomocą śmiechu. A jak lepiej zapewnić sobie sporą dawkę śmiechu jak nie przy pomocy śmiesznych obrazków o pracy? To właśnie dlatego zyskują one ogromną popularność, szczególnie te, które dotyczą ogromnej grupy pracowników i mogą pasować do sytuacji osób, które wykonują najróżniejsze zawody. Dzięki uniwersalności śmiesznych obrazków o pracy są one udostępniane przez coraz większą ilość osób i zyskują niesamowitą popularność w sieci.

Śmieszne obrazki o pracy – lekarstwo na skąpego lub niezbyt wyrozumiałego przełożonego

Wiele osób na swojej ścieżce zawodowej styka się z brakiem zrozumienia ze strony przełożonego lub z jego skrajnym skąpstwem, które powoduje obcinanie pensji za wymyślone przewinienia lub brak podwyżki przez długi okres czasu. W takiej sytuacji czasem ciężko znieść towarzystwo szefa, a także rozmowy na dywaniku, czy ciągłe odmowy podniesienia pensji oraz niestworzone wymagania, które wykraczają daleko poza nasz zakres obowiązków. To właśnie stąd wzięła się moda na memy o “Januszu”, czy “nosaczu”, czyli postaciach, które na stałe wyryły się w pamięci internautów, jako synonimy skąpstwa, poniekąd chamstwa i mylenia swoich pracowników z niewolnikami. Często humorystyczne podejście do ciężkiego charakteru przełożonego i śmieszne obrazki o pracy, które stają się bardzo popularne, pomagają nam przetrwać i ze śmiechem podejść do wad naszego szefa. Śmieszne obrazki dają nam również poczucie wspólnoty z innymi ludźmi, w końcu, jeśli oni też udostępniają ten sam mem o szefie, to z pewnością rozumieją nasze bolączki.

Niecierpliwi, albo opryskliwi klienci? Oni też są na celowniku twórców śmiesznych obrazków o pracy

Również praca, w której mamy stały kontakt z ludźmi może przyprawić nas o ból głowy, szczególnie że nie wszyscy klienci są wyrozumiali. Niezależnie od tego, czy pracujemy w sklepie, w biurze projektowym, czy na infolinii, z pewnością widząc bardzo popularny mem typu “chcę rozmawiać z kierownikiem” uśmiechniemy się gorzko pod nosem. Śmieszne obrazki o pracy tego rodzaju przedstawiają w ironiczny sposób najczęściej spotykane zachowania klientów i podobnie jak śmieszne obrazki o szefie, pomagają nam przetrwać ciężkie dni po pracy i utwierdzić się w przekonaniu, że nie jesteśmy sami i więcej osób spotyka się z tego rodzaju zachowaniami ze strony klientów na swoim stanowisku.

Śmieszne obrazki o naszym podejściu do pracy

Często obiektem żartów pada również nasze podejście do pracy, szczególnie jeżeli traktujemy miejsce, w którym pracujemy, jako pracę przejściową i nieszczególnie lubimy to, czym w danej chwili się zajmujemy. W sieci coraz więcej śmiesznych obrazków o pracy dotyczy naszej niechęci do firmy, w której pracujemy, ale również tego, jak zmienia się nasze podejście do rozmów na dywaniku na przestrzeni lat. Niezwykle popularny jest obraz, na którym pracownik pierwszego dnia w firmie szoruje podłogę na kolanach, aby tylko zadowolić przełożonego, zaś po roku rozłożony przy biurku, z nogami na blacie myśli “niech mnie zwolnią”. I owszem, większość z nas musi przyznać, że wraz ze świadomością dotyczącą tego, że praca jest ważna, ale ważniejszy jest szacunek do samego siebie, coraz bardziej zależy nam na godnym traktowaniu i nie godzimy się na wyzysk. To najlepszy dowód na to, że śmieszne obrazki mogą dawać nam nie tylko radość, ale również siłę do egzekwowania szacunku do nas i do naszej pracy.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Co śmieszy Polaków, czyli które memy są najpopularniejsze?

Jak wygląda typowa polska rodzina, czyli najlepsze memy o rodzinach