w

Memy o polityce – popularne nie tylko przed wyborami

Memy internetowe na dobre wpisały się w internetową kulturę i są w niej obecne zarówno na różnego rodzaju portalach internetowych, jak i w gazetach i innych poważnych mediach, a także na portalach społecznościowych. W sieci możemy znaleźć memy o najróżniejszej tematyce, jednak stale rosnącą popularnością cieszą się te o tematyce politycznej i wbrew pozorom są one masowo udostępniane nie tylko przed wyborami. Co wpływa na niebywałą popularność memów dotyczących polityki?

Duża część memów politycznych to krótki, często dość cięty komentarz dotyczący sytuacji politycznej w naszym kraju opatrzony zdjęciem adekwatnym do znajdującego się na memie sloganu. Część memów ośmiesza dane partie, inne celują w wybranych polityków. W sieci można znaleźć także memy popierające daną frakcję polityczną. Za pomocą memów wiele osób możemy wyrazić swoją opinię bez zbędnego rozpisywania się, czy wchodzenia w dyskusję z osobami o odmiennych poglądach. Często mem wyraża więcej niż przysłowiowe tysiąc słów, dlatego ten rodzaj przekazu jest chętnie używany do publikowania opinii za pomocą politycznych memów nie tylko przed wyborami, ale również na co dzień, bez szczególnej okazji. Memy i szybkość ich rozprzestrzeniania się, a także częstotliwość udostępniania mogą wiele powiedzieć o aktualnie panujących nastrojach społecznych, ponieważ często poruszają one bieżące sprawy i problemy.

Memy polityczne – alternatywny sposób na wyrażanie opinii

Chociaż wielu osobom memy kojarzą się z raczej z żartami i śmiesznymi anegdotami, to w rzeczywistości występują one również w znacznie poważniejszej odsłonie. Memy mogą stanowić idealny sposób na pokazanie innym swojej opinii i wyrażenie swojego zdania, to właśnie dlatego memy polityczne są tak popularne i chętnie udostępniane w sieci. Co więcej, mogą być one nie tylko ukazaniem opinii na temat danej partii politycznej, czy kroków podejmowanych przez polityków w sejmie, ale również źródłem informacji na temat nieco bardziej kontrowersyjnych decyzji i kroków podejmowanych przez polityków. Wiele osób nie śledzi polityki na bieżąco, właśnie te osoby często dowiadują się o najróżniejszych, często dość bulwersujących według opinii publicznej posunięciach polityków i ich decyzjach, a dzięki udostępnianiu memów politycznych dalej, każdy ma szansę na doinformowanie się.

Jakie jeszcze memy są popularne wśród internautów?

Wśród udostępnianych przez internautów memów możemy zauważyć, że często ich tematyka powtarza się. Jak ustaliliśmy, polityczne memy są niezwykle popularne w sieci, jednak co jeszcze chętnie udostępniane jest przez internautów? Okazuje się, że memy o tematyce damsko-męskiej również cieszą się ogromną popularnością wśród osób udostępniających ulubione memy. Także relacje społeczne są chętnie komentowane za pomocą tej formy przekazu. W przypadku memów największą popularnością cieszą się te, których tematyka w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdego z nas. Osoby krytykujące źródło przekazu, jakim są memy, uważają, iż to dziecinne, jednak należy zauważyć, że memy udostępniają osoby w każdym wieku, a tematyka, jaka bywa na nich poruszana, daleka jest od dziecinnej. Często, aby zrozumieć istotę niektórych memów, trzeba wykazać się intelektem i dojrzałością emocjonalną, co sprawia, że opinii tej nie można brać zbyt poważnie.

Dlaczego memy są tak lubiane?

Memy są lubiane zarówno przez dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych, praktycznie każdy co jakiś czas udostępnia lub chociaż przegląda memy. Dlaczego są one tak popularne i lubiane? Przede wszystkim dzięki temu, że w zależności od tematyki mogą one traktować o ważnych dla nas sprawach lub poprawiać nam humor. Wiele stron, które przeznaczone są do udostępniania memów, dzieli je na kategorie, dzięki czemu możemy wybierać tematykę lub rodzaj memów w zależności od naszego nastroju. Chcemy pozytywnego “kopa” i obejrzeć w sieci coś, co poprawi nam humor? Zabawne memy do porannej kawy sprawdzą się idealnie. Dzięki możliwości filtrowania treści strony z memami cieszą się olbrzymią popularnością.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Dlaczego demotywatory o kobietach i mężczyznach są tak popularne?

Co śmieszy Polaków, czyli które memy są najpopularniejsze?